ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

اسپانيا که سراسر از مناره هاي شني، قلعه هاي قرون وسطايي و دژهاي مشهور احاطه شده است، براي علاقمندان به تاريخ ماجراجويي‌هاي سحرآميزي را در قلعه‌هاي خود رقم مي‌زند. براساس نظرسنجي گردشگران 5 قلعه زير، از سحرآميزترين قلعه‌هاي تاريخي اين منطقه به شمار مي‌روند.


قلعه بل مونت در بل مونت

 


قلعه بل مونت که در استان کوئنسا قرار گرفته است يکي از قلعه هاي به جا مانده از دوران قرون وسطا است. اين قلعه که توسط شاهزاده کاستيلياني دون خوآن پاچکو در قرن 15ام احداث شده است. در سال‌هاي بعد از اين قلعه به عنوان يک معبد و زندان استفاده شده است و اکنون جاذبه‌اي محبوب براي گردشگران است.


اين قلعه از يک برج اصلي به همراه برجک‌هايي سنگي در چهارگوشه قلعه تشکيل شده است که مي‌توانيد از بالاي آن‌ها به سرزمين‌ آفتاب سوخته اسپانيا نگاه کنيد. در داخل قلعه جاذبه‌هاي هيجان‌انگيزي براساس تم قرون وسطا مثل دوئل و تورهاي بازسازي تاريخي خواهيد يافت.


قلعه کاردونا در کاردونا

 


قلعه کاردونا در بالاي شهري به همين نام قرار دارد، اگرچه تا پيش از قرن يازدهم به آنچه امروز ديده مي‌شود، تبديل نشده بود. پادشاهان بدون تاج يا لردهاي نمک به دليل وجود معدن نمک در نزديکي مونتانيا به اين قلعه نقل مکان کردند و کليساي لومبارد رومي سنت ويسنس و ساختمان‌هاي صومعه را بنا کردند.


 


سرمايه گذاري‌هاي آن‌ها باعث شد اين قلعه به يکي از استحکامات اصلي اسپانيا تبديل شود و امروزه نيز يکي از محبوب‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري است. از بالاترين برج اين قلعه مي‌توانيد مناظري از روستاهاي اطراف و اين منطقه را ببينيد. همچنين در اين قلعه مي‌توانيد از رستوران و هتل‌ قرون وسطايي نيز استفاده و در زمان سفر کنيد.


قلعه پنيافيل در پنيافيل

 


قلعه پنيافيل يک دژ نظامي بر فراز تپه‌اي در شهري با همين نام واقع شده است. اين قلعه که به ال بوک (کشتي) مشهور است به دليل طول و شکل بالي خود شهرت دارد که برتمام تپه گسترده شده است. اگرچه در ابتدا اين قلعه به عنوان يک پايگاه مرزي ميان کاستيا و جنوب موري اهميت داشت اما بعدها توسط اشراف‌زاده مشهور دون خوآن مانوئل توسعه يافت.


از برج مستطيلي قلعه منظره رودخانه دوئرو قابل ديدن است. اگر قصد سفر به کشورهاي خارجي همچون اسپانيا را داريد، براي رزرو هتل‌ و بليط پروازهاي خارجي خود مي‌توانيد از پي آسان کمک بگيريد.


قلعه ژاتيوا در ژاتيوا

 


قلعه ژاتيوا يک قلعه دوقولو است که در ميان ارتفاعات و ابرها قرار دارد. اين قلعه از معماري گوتيک تا اسلام الهام گرفته است. اين قلعه که در جاده قديمي رومي ويا آگوستا واقع شده، مالکان موري و مسيحي داشته است و منطقه استراتژيک مهمي محسوب مي‌شده است.


براي بازديد از اين قلعه به پوشيدن بهترين کفش‌هاي پياده‌روي‌تان نياز خواهيد داشت. مناظر شگفت‌انگيز اين قلعه شما را هيجان‌زده خواهد کرد.


قصر پادشاهان ناوار اوليت در اوليت

 


قصر پادشاهان ناوار اوليت زماني دربار ناوار بوده و به عنوان نگيني در حکومت پادشاهي ناوار محسوب مي شده است.


برجک‌هاي تزيين شده با کاشي‌هاي آبي آسماني بر فراز برج‌ها و ديوارهاي بي‌رنگ قصر جلوه‌ايي فوق‌العاده ايجاد کرده است. باغ معلق اين قصر در ارتفاع 20 متري از زمين قرار گرفته است و به ديواري متصل است که زماني تنها ملکه اجازه دسترسي به آن را داشت.


5 قلعه تاريخي در اسپانيا


5 قلعه تاريخي در اسپانيامشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: قلعه ,اسپانيا ,مي‌توانيد ,ناوار ,تاريخي ,قرون ,ناوار اوليت ,قلعه تاريخي ,پادشاهان ناوار ,قلعه مي‌توانيد ,قرار گرفته ,پادشاهان ناوار اوليت
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای
روزهایم با کتاب A dream within a dream میگو پروران پرده بازار Monique Tammy Amy راه اندازی کسب کار اینترنتی و طراحی وب سایت do01 یسنا بانو